Photo Rating Website
Indeks WDW Mielno WFM125 M06 AWS książka opto KKL
Ziołolecznictwo Bonifratów

aaaaParkour_Wszystko co mamaaaa

" />Spróbuj u Bonifratrów na Kosynierów Gdyńskich na Chojnach niedaleko od Biowinu.
http://www.bonifratrzy.lodz.pl/?p=/ziololecznictwo/
Dzwoniłem tam DR 20 PLN za kilogram.
Mają mnóstwo różnych ziół i owoców,kupowałem tam składniki do 999 nie miieli tylko skórki gorzkiej pomarańczy i typowych przyprzw.
pozdrawiam Wojtek

" />Suszone kwiaty można dodac do potpourri.

Kwiat można też dodawać przy wyrobie miodow pitnych (jeszcze nie próbowalem ale podobno daje ciekawy aromat).

Przy zbieraniu kwiatów uważaj aby ich nie pognieść, bo łatwo czernieją.
Aby ususzyć rozkładasz baldachy cienką warstwą i potem po wysyszenu odrzucasz szypulki.
Napar z kwiatów może być stosowany w nieżytach dróg oddechowych, stanach zapalnych dróg moczowych, chorobach reumatycznych, w zaburzeniach nerwowych, przy przeziębieniach połączonych z goraczką.

Nie stosować czarnego bzu przy odwodnieniu organizmu.*

Do tej pory nie stosowałem samych kwiatów bzu ale z dobrym skutkiem stosuję w mieszance ziołowej na przeziębienia:
- owoc maliny
- kwiatostan lipy
- kwiat bzu czarnego
- owoc róży
- owoc głogu **
Wszystko w rownych proporcjach, przygotować napar 1 łyżka ziół na szklankę wody, można oslodzic miodem lub sokiem z malin, pić ciepłe trzy razy dziennie.

* "Wielka Księga Ziół Polskich"
** "Ziołolecznictwo Ojców Bonifratrów"Porady medyczne i ziołolecznictwo - Apteka Braci Bonifratrów
Książka zawiera ciekawe porady medyczne. Napisana przystępnym, zrozumiałym językiem.

Format PDF
Kod: Zaznacz wszystkohttp://rapidshare.com/files/271813516/Porady_medyczne_apteka_braci_Bonifratr_w.pdf

Co sądzę o ojcu Klimuszce i Bonifratrach? Trudno mi cokolwiek powiedzieć konkretnego. Bo Klimuszkę czytałam baaardzo dawno i to książkę nie o ziołach, a radiestezji. Próbowałam, też ładnych parę lat temu na sobie jego mieszanki odchudzającej. To było na tyle dawno, że nie interesowałam się zupełnie składem mieszanki, z tego co pamiętam efekt odchudzający nie nastąpił, mimo gwałtownej (pardon!) sraczki.

Podobnie z bonifratrami. Nie miałam do czynienia z przygotowywanymi przez nich mieszankami, nic o nich nie wiem. Punkt apteczny bonifratrów jest tuż koło mojej redakcji, więc może warto się tam przejść, popatrzeć, podpytać. W sumie zakonne tradycje ziołolecznictwa mają dość długą tradycję i opierają się na doświadczeniach pokoleń, nawet w tak stosunkowo młodym zakonie, jak bonifratrzy. Więc coś może w tym być. Na pewno nie zachłystywałabym się hurra-optymizmem zwolenników bonifraterskich ziół, stosujących je w ciemno i zamiast wszelkich innych leków, ale zapewne mieszanki nie są kompletnie pozbawione wartości. Ale jak powiedziałam - nie mam zdania, bo nie mam podstaw do wyrobienia go sobie.

Zabójczy lek na raka
Dziennik "Polska" ostrzega przed specyfikiem z huby, sprzedawanym jako lek na raka. Według specjalistów może on spowodować martwicę wątroby i w konsekwencji - śmierć.
Gazeta pisze, że hubę jako specyfik antynowotworowy wychwalają nie tylko domorośli znachorzy na forach internetowych. Wywar z rosnącego na drzewach grzyba poleca się także w poradniach bonifratrów. Marcin Samosiej, specjalista chorób wewnętrznych, kierownik poradni ziołoleczniczej przy konwencie bonifratrów w Łodzi, przyznaje, że zaleca się stosowanie huby, ale jedynie jako preparatu wspomagającego podstawowe leczenie onkologiczne.

Profesor Halina Wysokińska z Zakładu Biologii i Botaniki Farmaceutycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi podkreśla jednak w rozmowie z "Polską", że nie ma żadnych badań klinicznych, które potwierdzałyby skuteczność huby jako środka antynowotworowego czy wspomagającego walkę z rakiem. Dodaje, że jej przedawkowanie i długotrwałe używanie może się okazać zgubne dla wątroby.Dziennik "Polska" pisze, że znany jest przypadek pacjenta, który choć wyleczył się z raka, zmarł, bo zażywał hubę. Wykazała to sekcja zwłok.

"Ziołolecznictwo ojców Bonifratrów dla dzieci" Teodor Książkiewicz, tutaj jest spis treści.
Książki nie mam i nie znam niestety, więc nie napiszę nic od siebie.

Dwa tygodnie temu byliśmy w Łodzi w przychodni ziołolecznictwa, główny cel to zioła dla Jagódki na azs ( od przypadkowych osób dowiedzieliśmy się że przepisują tam zioła na alergię, jedna z pań w której rodzinie jest a właściwie był chłopiec z azs opowiadała, że chłopiec pił te zioła przez rok i wszystko ustąpiło....)
u nas jest tak, że Jagoda od kilku miesięcy nie ma candidy, asparagilusa, zeszła też lamblia ...ale utrzymuje się stan zapalny jelit - dr. Z zawsze przy wizycie sprawdza....
podaję stronę www.bonifratrzy.pl
Jagoda dostała zioła do picia ( 35 różnych ziół ) i do kąpieli ( 5 ziół ) - na dwa miesiące odpowiednio pół kilo i kilogram ....
tak sobie pomyślałam Ewo, że Twoje chłopaki też mogłyby spróbować tych ziół, szczególnie do kąpieli....one są przeciwświądowe....
jak będziesz coś chciała więcej wiedzieć to pytaj...

" />Od trzech lat choruję na szpiczaka. Obyłem się bez plastrów, na bóle brałem ketonal. Pomagał, chociaż zdawało się chwilami że i on nie wystarczy. Lekarze chętnie przepisują ale trzeba uważać, żeby się nie uzależnić. Zresztą po dłuższym stosowaniu leku zmniejsza się jego skuteczność, organizm się przyzwyczaja, trzeba zwiększać dawkę - błędne koło. Dlatego starałem się ograniczać i brac tylko w ostateczności. Po długim czasie bóle zaczęły ustępować i w końcu przeszły ale co się nacierpiałem... Wynikały one z patologicznych zmian w kręgosłupie m.in. złamania kręgu. Na pewno dużo pomogła rehabilitacja, odpowiednie ćwiczenia.
Cóż, każdy choruje inaczej. Mnie nie pomogła chemia, ani VAD ani EDAP. Było bardzo źle Dopiero Thalidomid i Dexametazon przyniosły wyraźną poprawę. Ogromnie pomogło mi też ziołolecznictwo ojców Bonifratrów. Polecam (więcej informacji na http://www.bonifratrzy-legnica.anv.pl - ojciec Jan Grande) Ważne jest nie tylko walka z samym rakiem ale też wzmocnienie i oczyszczenie organizmu, zabezpieczenie przed ubocznymi skutkami chemii. I często również zmiana trybu życia i dotychczasowych przyzwyczajeń np. kulinarnych. Ogromnie ważne jest też nastawienie chorego, optymizm, wola walki, wiara w zwycięstwo, modlitwa.
Życzę wytrwałości, pogody ducha i wyzdrowienia.

" />pochodze ze zgierza a polecono mi abym kupil ziola ksiezy bonifratow z Wroclawia kupilem rozne zestawy tych ziol,na rozne schorzenia ale nie ma w nich skladu, tylko to ze te ziola na to tamte na co innego itd.I nie wiem czy sobie nie zaszkodze ,pijac te rozne zestawy a moze kogos wyleczyly wlasnie te ziola

Choroba przeciążeniowa kręgosłupa - Stodolny


http://www.otofotki.pl/img10/obrazki/rb6620_choroba.jpg

Witam
Od jakiegos czasu zastanawiam sie nad wlaczeniem ziolek do mojej kuracji. Szukajac informacji na ten temat trafilam na stronke Zakonu Bonifratow http://www.bonifratrzy.pl/. Naskrobalam maila z zapytaniem o preparaty ziolowe stosowane przy leczeniu rzs, po kilku dniach otrzymalam odp.

W Przychodni Ziołoleczniczej Konwentu Bonifratrów w Łodzi leczone są ziołami wszystkie dolegliwości i schorzenia, mamy herbaty wzmacniające, pobudzające oraz specjalne mieszanki na odchudzanie. Niewątpliwie najkorzystniejszą formą kontaktu dla pacjenta jest przyjazd do naszej przychodni, gdyż gwarantuje on postawienie dokładnej diagnozy przez lekarza. Lekarz proponuje mieszankę ziołową indywidualnie dla każdego pacjenta zgodnie
z jego potrzebami ( mile widziane wyniki badań pacjentów). Jeśli Pacjent jest poważnie chory,
w jego imieniu może przyjechać członek rodziny z dokumentacją medyczną chorego oraz aktualnymi wynikami badań.
Wizyta jest bezpłatna (można złożyć dobrowolną ofiarę do puszki znajdującej w gabinecie lekarskim), przychodnia czynna jest od poniedziałku do piątku od 8.30 do 17.30, nie ma wcześniejszej rejestracji pacjentów, każdy kto w danym dniu zgłosi się do przychodni na pewno zostanie przyjęty. W przypadku przyjazdu do przychodni zorganizowanych grup liczących do 10 osób, nie ma konieczności informowania o ich przyjeździe lekarzy. Jeśli grupa liczy ponad 10 osób, wskazane jest wcześniejsze telefoniczne poinformowanie o przyjeździe pacjentów. W sobotę przychodnia wraz z apteką czynne są od 9.00 do 14.00.

Niestety, nie prowadzimy wysyłkowej sprzedaży leków ziołowych.
W razie niejasności prosimy o kontakt telefoniczny: (042) 68 55 100.

Wyglada to sensownie, tym bardziej ze od osoby ktora zajmuje sie ziololecznictwem dowiedzialam sie, iz ziola powinny byc dobierane indywidualnie. Ciekawa jestem czy ktos z Was mial doczynienia z takimi "ziolkami" Ja niestety jeszcze jestem zbyt daleko...ale jak wroce, to z pewnoscia odwiedze Bonifratow z wrocka.
A moze by tak zebrac te wszyskie kuracje ziolowe w jednym miejscu :?:
Moze Ci, ktorzy wiedza i stosuja ziolka podziela sie swoimi spostrzezeniami z reszta? Wydaje mi sie, ze jest tutaj wiele osob ktore poszukuja takowej wiedzy...
Pozdrawiam


Parkour_Wszystko co mam

Designed By Royalty-Free.Org