Photo Rating Website
Indeks WDW Mielno WFM125 M06 AWS książka opto KKL
elastyczna wykładzina do kuchni

aaaaParkour_Wszystko co mamaaaa

Ja od chwili podpisania umowy "zwiedzam" i dopytuję się o wszystko...
Przy kupnie płytek średni problem-ja zdecydowałam się na gres...bo mi się podoba i dobrze przepuszcza ciepło...panele fakt tak jak piszesz w większości się nadają do ogrzewania podłogowego-podkład musi być przystosowany do ogrzewania podłogowego no i klej musi być do ogrzewanej podłogi.Wykłądzina dywanowa nie ma właściwie ograniczeń z tym że ponieważ chcę położyć coś takiego dzieciom więc odradzono mi na podkładzie sizalowym...bo potem klej się wykrusza i pyli no i "skrzypi"...polecono mi na podkładzie filcowym,trochę ciepła zatrzyma ale jest lepsza.
Co do łazienki-w miejscach oznaczonych pod armaturę-brodzik i sedes...nie ma rurek-ale schemat układu ogrzewania jak się dowiedziałam od znajomych z Sikorskiego dostajemy przy zasiedlaniu...po częścią kuchenną też podobno nie ma rurek.
Ja zdecydowałam się na gres,wykładzinę i panele...w kuchni też bo można kupić przystosowane do użytku kuchennego-chcę szybko się wprowadzić więc to rozwiązanie...panele w całości na przedpokój,kuchnię-pokój są dla mnie najlepsze.Z wykładzin elastycznych na ogrzewanie podłogowe nadaje się tylko wykładzina kauczukowa...podobno super przewodzi ciepło...ale tutaj brakuje mi informacji bo znalazłam ją tylko jako "przemysłowe"...nic dla detalistów...

Runa, my w pokojach mamy wykładzinę elastyczną, firmy Forbo-Novilon (holenderska), o podwyższonej odporności na ścieranie, z 10-letnią gwarancją, w cenie ok. 30 zł/m. kw., bo te tańsze są mało odporne, a tej nie trzeba nawet przyklejac w pomieszczeniach mniejszych niż 20 m. kw. Są różne wzory imitujęce drewno. W kuchni i jadalni płytki, takie z chropawą fakturą, trochę mniej śliskie, o wzorze maskującym brud . Nie polecam paneli, bo śliskie i hałasują przy tupaniu pazurkami. Z dywanem i wykładziną dywanową nie sposób dac sobie radę, bo to czarne się tak jakoś wżera . Ściany obstawiliśmy meblami i się nie "patynują", a w miejscu, gdzie moje towarzystwo jada, ściana pomalowana jest emalią akrylową satynową (tzn. matową, nie błyszczącą), super sprawa, bo oddycha, a daje się łatwo zmywac.

* CO Z KUCHNIĄ

Na ten moment plan jest następujący - przede wszystkim trzeba skuć ściany i zrobić podłogę - wylewka. W tej chwili na podlodze jest jakaś elastyczna wykladzina, pod nią deski, a pod deskami to już nikt nie pamieta. pan majster twierdzi że w podobnych budynkach z tego okresu w podlodze jest glina - po odkryciu to się ponoć sypie jak pył. Małżon twierdzi że jest tam gruz. Nie zdziwi mnie nic, chyba że jakieś przedwojenne zwłoki w podłodze odkryjemy :/ Ale skoro w wieżowcu koleżanka miała różne śmieci pod podłogą to i tu coś ciekawego się znajdzie. Wylewka w każdym razie będzie niezła, ciekawe ile to schnąć będzie...
Kuchnia jest mała jak na moje wyobrażenie, ma okno wysokie w głębokiej wnęce. W rogu, obok okna ma taką skośnie ustawioną wnękę - była to spiżarka- taka zimna szafa z drzwiczkami. W zimie jak się tą szafę otworzy to ciągnie jak przez okno. Długo się głowiliśmy jak ją wykorzystać, póki co padło na umieszczenie tam dużej lodówki - już widzę jak się tu wszyscy odezwą że szkoda, ale dostęp do tej szafki i tak musiałby być - miejsca się nie oszczędzi, a na inne rzeczy jest go mało :( Chyba że mnie ktoś przekona innym planem - gdzie wstawić lodówkę w takim razie. W kuchni ma się zmieścić oprócz lodówki zlew, płyta grzewcza, zmywarka, piekarnik w słupku no i jeszcze chociaż nieduży stół, żeby można zjeść mniejsze posiłki, albo posilić się jednoosobowo. Nie jest łatwe ustawić taką kuchnię...Plusem jest że drzwi możemy sobie ustawić w dowolnym miejscu -- byle było jakiś metr od ściany (miejsce na kasetę do wbudowania w ścianę)


Zbliża się nieuchronnie moment oddania mojego "M", stąd pytanie do bardziej doświadczonych, czy ktos połozył u siebie na podłodze wykładzinę elastyczną, np. http://www.komfort.pl/index.php?dzia...4&screen=1024#
jak się to sprawdza, czy łatwo utrzymać w czystości, czy jest odporna na zniszczenia?

Ja myślałem o pokojach dziecinnych, bo panele się tam raczej nie sprawdzą, a deska trochę za droga zeby z gory skazywać ja na zniszczenie

Z góry dziękuję za podpowiedź
Ja użytkuję :) Z Komfortu, już szósty rok - w kuchni i przedpokoju i jestem tak zadowolona, że raczej w domu też położę wykładzinę w pomieszczeniach komunikacyjnych, zamiast kafelek

Witam
Kuchnia ma być taka

http://www.meblenajtaniej.pl/kuchnie/c34.jpg
a wykładzina elastyczna PCv

http://www.allegro.pl/item841197784_...oz_gratis.html

Proszę o opinie
Z góry dzięki

Edyta

Co można położyć na podłogę oprócz drewna lub kafelek/gresu? Tak rozważam na razie teoretycznie różne aspekty budowy domu i to pytanie mnie dobija. Wszedzie widzę STRASZNE WADY, np:
- drewno: drogo, trzeba dbać (cyklinowanie, olejowanie czy co tam jeszcze) oraz uważać - łażenie w butach dom- ogród niewskazane
- kafelki - TWARDE czyli przy małych dzieciach niebezpieczne - wada podstawowa, poza tym po prostu nie lubię kafelek
-wykładzina elastyczna? estetyka średnia (chyba) - choć obecnie mam w kuchni i przedpokoju i bardzo sobie chwalę - ale do salonu to chyba niekoniecznie się nadaje
-wylewka epoksydowa? nic nie wiem na ten temat
-albo coś, o czym jeszcze nie mam pojęcia...

Powyższe rozważania odbywam zawsze w tonie marudnym, przekonana, że nie ma dobrego wyjścia.

Mam taki sam plan. Lubie cieplo i na parterze bedzie plyta OSB w kuchni (w gabinecie tez - lubie cieplo a kafelki niestety tego nie daja) i na to jakas specjalna wykladzina elastyczna z tych specjalistycznych przemyslowych. Widzialam takie w Komforcie sa kilka razy drozsze od tych popularnych, ale maja gwarancje kilka lat.
W pozostalych pomieszczeniach bedzie parkiet.


  Elastyczna!!!!!!! panele w kuchni to porażka, dywanówka też, płtyki-kupa zachodu jeśli to tylko na chwilkę.......jedna z najtańszych wykładzin elastycznych (polówka-w sieci Komfort) kosztuje w granicach 9 zł/m2........lat nie wytrzyma, ale na jakiś czas zda egzamin i nie szarpnie cię dużo...
No i fakt....trzeba przykleić na całej powierzchni....nikt się nie zabije o odstające brzegi :)))


Asieńka 11.02.2006

Masz sSiwy chyba nieco wypaczony tok.

teraz zacytuję:
"Gdyby ogrzewanie podłogowe miało tylko zalety, zapewne dziś już nikt nie stosowałby grzejników. Oto zatem najważniejsze jego wady:


Ograniczona wydajność cieplna. Grzejnik podłogowy może być stosowany jako jedyne źródło ciepła tylko w domach dobrze ocieplonych. Ze względu na komfort chodzących po podłodze ludzi jej temperatura nie może być bowiem zbyt wysoka (w pokojach nie powinna przekraczać 29 st. C, a w kuchniach i łazienkach - 33 st. C). Tak więc moc cieplna grzejnika podłogowego jest ograniczona fizjologią ludzkiego ciała, dla którego "zbyt ciepło w stopy" oznaczałoby dyskomfort, a nawet dolegliwości (obrzęki i bóle nóg).


Trudniejsze wykonanie i większy koszt. Grzejnik podłogowy jest zwykle o 50-70% droższy niż zwykłe grzejniki, a wykonując go, można popełnić wiele poważnych błędów, które są przyczyną późniejszych kłopotów eksploatacyjnych. Najczęstsze błędy to niewłaściwe odizolowanie płyty grzejnej od ścian za pomocą taśmy brzegowej, a także niewykonanie w podłodze niezbędnych dylatacji, które zapobiegają pękaniu okładziny. Dylatowanie polega na podziale dużych powierzchni grzewczych na mniejsze za pomocą specjalnych taśm lub listew dylatacyjnych, a potem - podczas wykańczania podłogi - wypełnienie trwale elastyczną masą spoin okładziny przebiegających nad dylatacjami. Dylatacje powinno się również wykonywać w drzwiach - pomiędzy dwoma pomieszczeniami. Brak dylatacji powoduje szpecące pęknięcia posadzki w różnych nieprzewidzianych miejscach.


Konieczność wcześniejszego wybrania materiału wykończeniowego na podłogę. Decyzja ta może sprawiać pewną trudność, gdyż trzeba ją podjąć, zanim zaczną się roboty instalacyjne. Jest to jednak konieczne, ponieważ różne materiały wykończeniowe mają różną przewodność cieplną, co instalator musi uwzględnić w obliczeniach. Jeśli np. podłoga grzejna ma być wykończona okładziną kamienną, może mieć moc grzewczą mniejszą niż przykryta materiałem słabiej przewodzącym, jak parkiet czy wykładzina.


Znaczna bezwładność cieplna. Ponieważ grzejnikiem jest duża masa betonu, trudno szybko zmienić jej temperaturę, a tym samym temperaturę w pomieszczeniu. "

Pogrubienie moje.

Ja marzyłam o podłogówce w salonie -ale ostatecznie będzie tylko w łazienkach, holu i kuchni. Zasięgałam porad róznych fachowców i jedyna ich rada to parkiet warstwowy, panele lub mozaika -czyli jak najwięcej szczelin przepuszczających ciepło. Mi natomiast w salonie podobają się duże deski a paneli nie lubię. Dlatego z mężem uznaliśmy, że odpuszczamy sobie podłogówkę w salonie -bo skoro i tak będzie nieefektywna i trzeba ją uzupełnić kaloryferami (salon ma 37,5m) to mija się z celem. A to artykuł na ten temat:
Na ogrzewanej podłodze najlepiej sprawdzają się posadzki, które dobrze przewodzą ciepło i nie odkształcają się pod wpływem dużych zmian temperatury. Najlepsze pod tym względem są płytki kamienne i ceramiczne, dlatego poleca się je do pomieszczeń, w których ogrzewanie podłogowe stanowi główne źródło ciepła.
Na ogrzewanych podłogach można również układać wykładziny elastyczne, które z powodu niewielkiej grubości w małym stopniu ograniczają promieniowanie cieplne. Przed kupnem wykładziny trzeba jednak sprawdzić, czy producent zaznaczył, że może być ona ułożona na ciepłej podłodze.
Także niektóre rodzaje paneli są przeznaczone do układania na podłogach z ogrzewaniem. Jeśli chcemy poprawić przewodzenie ciepła przez taką posadzkę, należy przykleić panele do podkładu. Ich krawędzie powinny być łączone na zatrzask, a nie na klej, wtedy posadzka będzie bardziej odporna na odkształcenia.
Choć posadzki drewniane nie najlepiej sprawdzają się na ogrzewanych podłogach, można je na nich układać. Należy jednak wybierać tylko drewno o małym skurczu i długim czasie osiągania równowagi higroskopijnej, na przykład: dąb, merbau, iroko, doussie, tek. Na podłodze z ogrzewaniem nie powinno się kłaść parkietu grubszego niż 1,5-centymetrowy. Grubszy nie tylko za bardzo ograniczy przekazywanie ciepła, ale też powstaną w nim większe szczeliny. Najlepszym rozwiązaniem są parkiety dwu- i trójwarstwowe – krzyżowe ułożenie słoi w sąsiadujących warstwach drewna ogranicza jego pracę. Klepka warstwowa musi być jednak dobrej jakości, w przeciwnym razie częste zmiany temperatury mogą doprowadzić do rozwarstwienia drewnianej posadzki.
Ważny jest także sposób zabezpieczenia posadzki drewnianej, która została ułożona na ogrzewanej podłodze. Najlepszą metodą jest olejowanie, ponieważ nie skleja kantów drewna. Położony na pracującą podłogę lakier może popękać i uwydatnić szczeliny między drewnianymi elementami.

Przed podjęciem decyzji o wyborze rodzaju posadzki warto ustalić, w jakim stopniu przewodzi ona ciepło, na przykład dębowa mozaika grubości 0,8 cm – 25 W/(m2*K), dębowy parkiet grubości 1,5 cm – 13,33 W/(m2*K). Przewodzenie ciepła przez terakotę grubości 1 cm osiąga wartość aż 105 W/(m2*K).


Parkour_Wszystko co mam

Designed By Royalty-Free.Org